Přihlásit se

Správa účtu

Odhlásit se

Články a novinky

AdobeStock_353572829

Vše o ložním prádle

S lůžkovinami přicházíme do kontaktu každý den. Co bychom o nich měli vědět?

Číst více
corona

Omezení provozu prodejen - doprava zdarma

Aktuální informace o provozu vzorkoven. Možný pouze velkoobchodní prodej podnikatelským subjektům. Navíc rozvážíme zdarma.

Číst více
AdobeStock_263525551

Každý může mít matraci podle svých představ

Pokud se chcete každou noc vyspat do růžova a přes den být plný energie, není důležitá jen kvalita matrace. Stejně důležité je vybrat si matraci, která vám vyhovuje svými vlastnostmi.

Číst více
UF-pozadi-1.jpg

Ultrafresh - antibakteriální a antimikrobiální úprava

ULTRAFRESH – úprava matrace a hlavní rozdíly mezi antimikrobiální a antibakteriální ochranou.

Číst více
AdobeStock_297172888

Jedna velká, nebo dvě menší matrace do společné ložnice

Vybíráte matraci do společné ložnice? V tom případě vám již pravděpodobně napadla otázka, zda je lepší koupit jednu velkou matraci nebo dvě malé. Každá možnost má svá pro i proti a v následujícím článku se na ně podíváme blíže.

Číst více
AdobeStock_150132953

Zajímavosti o snech. Proč vůbec sníme

Sny lidi fascinují už po staletí. Někteří jim přisuzují nadpozemské významy, jiní nad nimi jen mávnou rukou. Sny zajímají i vědeckou obec a jsou stálým předmětem nejrůznějších výzkumů a studií. Podívejme se tedy spolu na pár věcí, které byste o snech měli vědět.

Číst více
AdobeStock_357406437

Nejčastější poruchy spánku a jejich příznaky

Studie ukazují, že až 40 % dospělých má nějakou formu poruchy spánku. Většinu z toho tvoří dočasné problémy, ale počet dlouhotrvajících potíží se spánkem stále roste. Jaké spánkové poruchy jsou nejčastější, a jak je rozpoznat?

Číst více
AdobeStock_201700602

6 tipů, jak se vyspat v tropických vedrech

Máte problém usnout v letních vedrech? Nejste v tom sami. Naštěstí existuje několik tipů, které vám mohou se spánkem během tropických nocí pomoci.

Číst více
int-prod-2018-a_w992

Jak vybrat dřevo na postel z masivu

Postel je základem ložnice. Pokud se rozhodnete pro postel z masivu, musíte počítat s tím, že tu s vámi bude dalších 20 a více let. Na to byste měli myslet i při výběru dřeva. Různé druhy dřeva poskytují různé vlastnosti a liší se i svým vzhledem.

Číst více
AdobeStock_89832333

Jak pečovat o postel během nemoci

Chřipku, nachlazení a mnoho podobných onemocnění je nejlepší vyležet. Propocená postel se ale v tomto případě stává rájem pro patogeny. Jak se s tím vypořádat?

Číst více
logo_svetspanku_modremale

Otevírací doba ve svátky

Jak u nás bude otevřeno přes státní svátky.

Číst více
AdobeStock_239816524

Jak ovlivňuje modré světlo na náš spánek?

Modré světlo se často skloňuje právě v souvislosti s kvalitou našeho spánku. Je ale skutečně škodlivé a měli bychom se mu vyhýbat?

Číst více
AdobeStock_74651566

5 mýtů o spánku, kterým možná věříte i vy

Všechna zaběhnutá tvrzení, která jsme za svůj život někde pochytili, nemusí být pravdivá. A to platí i u spánku. Podívejte se, jestli náhodou i vy nevěříte jednomu z těchto mýtů.

Číst více
azzo-01_w992

Na co myslet při výběru postele

Předpokladem spokojeného života s dostatkem energie a dobré nálady je dobrý spánek. A jedním z předpokladů dobrého spánku je správná postel. Proto byste měli výběru postele věnovat zvláštní pozornost. Na které věci se obzvlášť zaměřit?

Číst více
AdobeStock_208250407

Jaké procesy probíhají v těle během spánku?

Většina z nás spí každý den průměrně 8 hodin. Zamysleli jste se někdy nad tím, co se s naším tělem během spánku vlastně děje? Zatímco každý večer ztratíme vědomí, probíhají v nás tisíce různých procesů. Několik z těchto procesů se vám pokusíme poodhalit.

Číst více
AdobeStock_297125109

Vánoční tipy na dárky pro nejlepší spánek do roku 2020

Dopřejte svým blízkým kvalitní spánek. Vybrali jsme pro vás produkty, které poslouží jako skvělý vánoční dárek. Dárek od nás vydrží celé roky a obdarovaný si na vás vzpomene vždy, když bude uléhat do postele. Všechny vybrané produkty máme aktuálně skladem.

Číst více
AdobeStock_267638868

Jak si vybrat vhodný polštář? 3 nejdůležitější kritéria

Třetinu svého života prospíme. Většinu z toho na polštáři. Přesto je polštář stále podceňovaným zbožím a jen málokdo dokáže ocenit jeho důležitou roli při kvalitním a zdravém spánku. Přitom je to právě on, který dokáže dovést spánek k dokonalosti. Na co bychom se při výběru polštáře měli zaměřit?

Číst více
19_90noci

90 nocí na vyzkoušení

90 nocí na vyzkoušení - jistota nákupu nové matrace.

Číst více
oteviraci_doba_jaro_2020-1

Omezení provozu

Aktuální informace o provozu prodejen. Stále vyrábíme a vyřizujeme staré i nové objednávky. Navíc rozvážíme zdarma.

Číst více
77f976fd-6637-4259-b49a-56c99f41f912

MOBITEX 2020

MOBITEX 2020 - Vstup zdarma + sleva Přesvědčte se o kvalitě na vlastní oči

Číst více
AdobeStock_201896334

Zdravý spánek v těhotenství. Jak na to

Nastávající maminky potřebují zdravý spánek jako sůl. Spí totiž za dva. Spánek v těhotenství může být ale problém, a to hned z několika důvodů. Jak se přesto zdravě a do sytosti vyspat?

Číst více
AdobeStock_59102940

Co se s naším tělem děje během spánku?

Každý večer si s únavou leháme do postele a přes noc se nám zázračně "dobijí baterky". Zamysleli jste se někdy nad tím, co se vlastně během spánku s naším tělem děje?

Číst více
AdobeStock_132260391

Spánkové zvyky ve světě

Každý národ má unikátní zvyky, a to i co se týče spánku. Kde si lidé dopřejí nejdelší spánek, kde chodí nejraději spát bez oblečení a na koho se nejvíce podobáte vy?

Číst více
AdobeStock_210035458

Jak se lépe vyspat v letních vedrech

Máte problém usnout, když je ručička na teploměru vysoko i během noci? Nejste sami. Tropické teploty nejsou pro dobrý spánek zdaleka ideální. I proto bojuje s nespavostí právě v létě nejvíce lidí. Existuje ale několik tipů, které vám mohou pomoci tento problém zmírnit.

Číst více
AdobeStock_98624194

Jak dlouho vydrží matrace? A jak prodloužit její životnost?

Člověk stráví v posteli třetinu života. Matraci, na které tento čas trávíme, ale často měníme až tehdy, když se začne rozpadat. Jak ale poznat, že je čas na výměnu?

Číst více
kiwi-3972417_1920

7 potravin, které zlepší váš spánek

Poruchy spánku se u lidí začínají vyskytovat stále častěji. Nejčastější příčinou bývá stres či zdravotní problémy. Řešením je u mnoha lidí konzumace léků. Někdy se však dá tento problém vyřešit přírodní cestou. Vyzkoušejte zařadit do jídelníčku tyto potraviny. Mohou vám se spánkem pomoci a nemají žádné

Číst více
AdobeStock_115327129

Jaká je optimální délka spánku?

Všichni z vlastní zkušenosti víme, že spánek výrazně ovlivňuje náš běžný život. A to hlavně jeho nedostatek. Kolik času bychom tedy měli přespat?

Číst více
AdobeStock_153299501

Vliv spánku na zdraví je možná větší, než jste si mysleli

Spánek je pro náš život nezbytný. V noci se nám regeneruje tělo i mysl a dobíjejí se pomyslné baterky, z nichž během dne čerpáme energii. Občasné ponocování vám neublíží. Pokud však máte dlouhodobé problémy se spánkem, může se to negativně odrazit i na vašem celkovém zdraví.

Číst více
AdobeStock_232697202

Jak na čištění matrace svépomocí

Možná jste na čištění matrací nikdy nepomysleli. Strávíte však na nich až jednu třetinu svého života. Je tedy přirozené, že v průběhu spánku se do matrace dostávají všechny odumřelé kožní buňky, pot a maz z těla. I matrace si proto zaslouží pravidelnou péči.

Číst více
AdobeStock_128170183

Tipy na vánoční dárky od Světa Spánku

Chcete někoho obdarovat originálním způsobem? Zkuste místo ponožek něco, co vašim blízkým zkvalitní život a vydrží celé roky. Vybrali jsme pro vás několik našich produktů, které jsou vhodné jako vánoční dárek.

Číst více
AdobeStock_125581732

Jak spát v těhotenství? 5 tipů, se kterými to zvládnete

Kvalitní spánek je základem kvalitního života a pro těhotné ženy to platí dvojnásob. Některé ženy však během těhotenství trápí nespavost, no není to nic neobvyklého. Proto jsme vám sepsali několik rad, které vám mohou se spánkem během těhotenství pomoci.

Číst více

Materasso komponenty

Co si všechno si můžete vybrat u čalouněných postelí materasso

Číst více
int-prod-2018-a_w992

Češi budou spát kvalitněji! Výrobní kapacity na zakázkové postele máme plné do konce roku

Zájem o kvalitní spánek v Česku stále roste a to nás nesmírně těší. Svědčí o tom i fakt, že kapacity na výrobu postelí máme plné na 2 měsíce dopředu.

Číst více
AdobeStock_176116369

9 triků, jak nejrychleji usnout

Stává se vám, že nemůžete usnout? Máme pro vás několik ověřených rad, které vám s tím pomohou.

Číst více
LOGO_FOR_INTERIOR

Mezinárodní veletrh nábytku v Praze - For Interior 2018

I letos reagujeme na nové trendy a čerpáme z vlastních zkušeností při tvorbě nových postelí

Číst více
AdobeStock_65zuhjbn666213

Jak zlepšit spánek? Pomůže přírodní Tencel

Výzkumy říkají, že problémy se spánkem má až 70% lidí! A toto číslo se bude podle odborníků stále zvyšovat. Proč je to tak? A existuje nějaké řešení?

Číst více
AdobeStock_27961247

Jak si vybrat správný polštář na spaní?

Výběr polštáře má velký vliv na náš spánek. Tedy i na naše zdraví a na to, jak se budeme během dne cítit. Pojďme se tedy podívat na to, jak si vybrat ten správný.

Číst více
AdobeStock_60409548

Chronická únava a matrace

Hodně z nás si v dnešní době stěžuje na únavu. Pijeme více kávy, zkoušíme různé přípravky, chodíme na vyšetření a nic nepomáhá. Mnohdy nikdy nepřijdeme na to, co ji způsobuje. V některých případech je příčina prostá – snížená kvalita spánku.

Číst více
spánok na boku (možno titulka)

Usínejte v těchto polohách! Vyspíte se kvalitněji a pomůžete svému zdraví

Věděli jste, že poloha při spánku má velký vliv nejen na samotný spánek, ale i na vaše zdraví?

Číst více
int_prod_max_jasan

Nové postele

I letos reagujeme na nové trendy a čerpáme z vlastních zkušeností při tvorbě nových postelí.

Číst více
wooden-3264500_1280

Vyrábíme postele z masivního dřeva

Při výrobě postelí v naší dílně používáme pouze masivní dřevo.

Číst více
int_int_Cesaresmall

Dřevěné postele, komody i skříně z masivu aneb postaráme se o celou Vaši ložnici.

Dřevěné postele, komody i skříně z masivu aneb postaráme se o celou Vaši ložnici, která přežije.

Číst více
slider_logo

Náš příběh

Zajímá Vás jak vznikl Svět Spánku? Náš příběh Vám přiblíží ti nejpovolanější, naši zakladatelé.

Číst více
Termal-visco gris Ambiente

Jak si správně vybrat matraci

V tomto článku vám poradíme jak si správně vybrat matraci.

Číst více
post_vivo_inter

Více jak 15 let specializace na spaní

Je to již více než 15 let, co Vám poskytujeme odborné poradenství pří výběru nové kvalitní dřevěné postele, zdravotní matrace, či celého ložnice z masivu v naších značkových prodejnách světspánku.cz

Číst více

Toto zboží bylo vloženo do košíku:

bez DPH

Celková cena: